1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Elon Musk’tan Yapay Zeka Uyarısı: Ölümsüz Diktatör!

Elon Musk’tan Yapay Zeka Uyarısı: Ölümsüz Diktatör!

Elon Musk’tan Yapay Zeka Uyarısı: Ölümsüz Diktatör!

Yapay zeka hakkında tespitler ve uyarılarda bulunan Elon Musk, bu uyarılarına bir yenisini ekledi. Musk, yapay zeka robotların ‘ölümsüz diktatör’e dönüşebileceğini söyledi.

Elon Musk, yapay zeka hakkındaki uyarılarına bir yenisini ekledi. Yapay zekanın insanoğlunu geride bırakarak gezegenimize hakim olacağı iddiasını daha önce farklı platformlarda defalarca dile getiren  Elon Musk, çok konuşulacak bir iddiada bulundu.

‘Do You Trust This Computer’ isimli belgeselde bu iddiasını dile getiren Musk, otoriter rejimler tarafından yaratılan yapay zekanın insanoğlunun karşılaşacağı en büyük tehdit olacağını öne sürdü. Musk’a göre, insan eli ile yaratılan yapay zeka, insaoğlunun üzerinde egemenlik kuracak. Söz konusu belgeselde Musk, bu tehdide şu sözler ile dikkat çekiyor: “Asla kaçamayacağımız ölümsüz bir diktatörü kendi ellerimiz ile yaratabiliriz”

Musk, yapay zeka ile insaoğlu arasında yaşanacak bir güç mücadelesinde kazanan taraf olmamızın oranını da açıkladı. Musk’a göre, süper zeki bir yapay zekaya karşı girişilecek mücadelede insaoğlunun kurtulma şansı sadece yüzde 10. Yapay zekanın insanoğlunun geleceğine yönelik en büyük tehdit olduğunu farklı platformlarda dile getiren Musk, bu nedenle bu belgesele de sponsor oldu ve  YouTube’ta ücretsiz olarak yayınlanmasını sağladı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap