1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Seçim Sandıklarının Güvenliği Drone’lar Tarafından Sağlanacak!

Seçim Sandıklarının Güvenliği Drone’lar Tarafından Sağlanacak!

Seçim Sandıklarının Güvenliği Drone’lar Tarafından Sağlanacak!

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki güvenliği sağlamak amacıyla drone kullanılacak. Seçim güvenliği drone’lar sayesinde daha da artacak.

24 Haziran tarihinde yapılacak olan seçimlerin sağlıklı ve güvenli yapılabilmesi için güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkaracak olan teknoloji den faydalanılacak.

Önceden belirlenen bölgelerde güvenlik önlemleri kırmızı seviyede tutacak olan polis ve jandarma ekipleri, özellikle sandık kurulan okul ve çevresinde asayişi sağlamak için ekip sayıları takviye edilecek.

Güvenlik için teknolojik imkanları sonuna kadar kullanacak olan ekipler, kritik bölgeler ve ilçe seçim kurulları çevrelerinde yüz tanıma teknolojisi bulunan seyyar kameralar ile şüphelileri her an gözetim altında tutacak.

Güvenlik birimlerince kritik bölgeler ve ilçe seçim kurulları çevrelerinde yüz tanıma sistemli seyyar kameralar kullanılacağı belirtildi. Kritik bölgeler ve ilçe seçim kurulları oy verme, sayım ve torbaların taşınması gibi işlemler sırasında havadan da kontrol altına alınacak.

Sandık kurulan okullarda seçmen sayısına göre görevlendirilen güvenlik güçleri, büyük illerde sıkıntı yaşamaması için çevre illerden takviye yapılacak.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap