1. Ana Sayfa
  2. Giyilebilir Teknoloji
  3. Intel Akıllı Gözlük Projesini Rafa Kaldırdı

Intel Akıllı Gözlük Projesini Rafa Kaldırdı

Intel Akıllı Gözlük Projesini Rafa Kaldırdı

Intel’in kısa süre önce duyurduğu Vaunt isimli akıllı gözlük projesi, yatırım yetersizliğinden dolayı iptal edildi.

The Information’da yer alan habere göre, Intel Vaunt’u geliştirme çalışmalarını da yürüten Yeni Cihazlar Grubu’nu kapatma kararı aldı. Intel yaptığı bir açıklamayla bu haberi doğrularken, karara gerekçe olarak “pazar dinamiklerinden kaynaklanan yatırım eksikliğini” gösterdi.

Intel’in giyilebilir teknoloji departmanında 200 civarı çalışan bulunuyor ve değeri 350 milyon dolar civarında. Şirket daha önce bu departmanın çoğunluk hisselerini satmaya çalışmış ancak alıcı bulamamıştı.

Google Glass’ın başarısızlığa uğramasına yol açan faktörlerden kaçınmak için ciddi bir çaba sarfeden Intel, Vaunt’un sıradan görünen çerçevesine elektronik parçaları ve retinal lazer projektörü monte etmeyi başarmıştı. Düşük güçle çalışan bir projektörün 400 x 150 piksel monokrom görseli kullanıcısının sağ alt görüş alanına yansıtan Vaunt, bu sayede günlü kullanım için uygun bir görünüm çiziyordu.

Intel akıllı gözlük pazarından çıkarken, Amazon ve Apple gibi devler bu alandaki projelerini büyük bir gizlilikle sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap