1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Bakan Arslan’dan Yeni Wikipedia Açıklaması

Bakan Arslan’dan Yeni Wikipedia Açıklaması

Bakan Arslan’dan Yeni Wikipedia Açıklaması
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Wikipedia’daki yanlış bilgilerin düzeltilmediği sürece erişim yasağının kaldırılmayacağını ve Wikipedia’nın bu konu hakkında hiçbir adım atmadığını söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Wikipedia yasağıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Arslan, yasağının kalkması için Wikipedia’nın geri adım atmadığını ve bu nedenle yasağın kalkmayacağını açıkladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Wikipedia’nın Türkiye’deki erşimi ile ilgili gelen soruya şu şekilde yanıt verdi: “Sistemleri gönüllü editörlük üzerinden yürümesine rağmen Türkiye’den müdahale etmek isteyen editörleri engellediler. Uyardık, gereğini yapmadılar. Mahkeme karar aldı, karar çerçevesinde yayınları durduruldu. Biz, tekrar yayınların açılması adına sürekli görüşüyoruz. Çünkü ülkemiz insanına bir yerden hizmet gelecekse bu hizmetin devam etmesini istiyoruz. Fakat bugüne kadar mahkeme kararlarını uygulamak, editörleri serbest bırakmak ve hatalı bilgilerin düzeltilmesi yönünde bir adım atmadılar. Adımı attıkları andan itibaren mahkemeler de gerekli düzeltici kararları alır, biz de gerekli uygulamayı yaparız” dedi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap