1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Reddit Hacklendi, Birçok Kullanıcının Bilgileri Çalındı

Reddit Hacklendi, Birçok Kullanıcının Bilgileri Çalındı

Reddit Hacklendi, Birçok Kullanıcının Bilgileri Çalındı
1

Gelen haberlere göre, Reddit, 14-18 Haziran tarihleri arasında hacklendi ve birçok kullanıcının bilgileri hackerların eline geçti.

Reddit’in Baş teknoloji yöneticisi olan Christopher Slowe’ye göre Reddit, 14 ve 18 Haziran tarihleri arasında hackerlar tarafından hacklendi ve birçok kullanıcının bilgileri çalındı. İlk açıklamalara göre Reddit çalışanlarının siteye girmek için iki faktörlü güvenlik kodu kullanmasına rağmen, yönlendirilen sms’ler üzerinden yapılan saldırı sonucu güvenlik açığı ortaya çıktı.

Açıklama yapan Christopher Slowe, bu saldırılar sonrasında “SMS tabanlı kimlik doğrulamanın, umduğumuz kadar güvenli olmadığını öğrendik.” dedi. Reddit’in saldırıları fark ettikten hemen sonra engellemek için çalışmalara başladığı ancak her ne kadar önlemler alınsa da 2005-2007 senesinde siteye dahil olan kullanıcılarının bilgilerinin bulunduğu bazı arşivlerin hackerlar tarafından ele geçirildiği söylendi.

Yine Slowe’a göre Reddit, saldırıdan etkilenen tüm kullanıcılara mail yolu ile ulaşacak ve giriş bilgilerini güncellemelerini isteyecek.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap