1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. YouTube Saldırganın Kimliği Belli Oldu!

YouTube Saldırganın Kimliği Belli Oldu!

YouTube Saldırganın Kimliği Belli Oldu!
YouTube’un Kaliforniya eyaletinin San Bruno kentindeki ana merkezinde yaşanan silahlı saldırıyı gerçekleştiren kişinin kimliği belli oldu. YouTube’a silanlı saldırıda bulunan kişinin 39 yaşındaki Nasim Najafi Aghdam isimli kadın olduğu ortaya çıktı. Aghdam, sitedeki videoları filtrelendiği için saldırıyı düzenlemiş.
YouTube’un Kaliforniya eyaletinin San Bruno kentindeki ana merkezinde yaşanan silahlı olayda 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı. Olayda hayatını kaybeden kadının “şüpheli kişi” olduğu bildirildi.

Şüphelinin kimliğinin Nasim Aghdam olduğu açıklanırken, Aghdam’ın binanın iç avlusunda tabancayla ateş açtıktan sonra intihar ettiği belirtildi. Saldırıda yaralanan 3 kişiden birinin durumunun kritik, diğer ikisinin ise ciddi olduğu açıklandı.

Kendi web sitesinde kendisini atlet, vegan ve sanatçı olarak tanımlayan saldırgan Aghdam’ın Youtube’a yönelik şikayetleri de dikkat çekiyor. Birçok Youtube kanalı bulunan Aghdam’ın yaptığı paylaşımlarda, şirkete yönelik eleştiriler yönelttiği görülüyor.

Aghdam’ın, “Ayrımcılığa uğruyorum ve Youtube’da filtreleniyorum. Ve ben tek değilim.” ifadelerini kullandığı, bir başka paylaşımında ise “Hedef alınan kullanıcıların videoları filtreleniyor, bu nedenle insanlar videoları zor görebiliyorlar. Youtube’da ve diğer video paylaşım sitelerinde eşit büyüme fırsatı yok. Onlar isterse büyüyebilirsiniz” diyor.

ABD basınına yansıyan haberler, saldırganın 9 milimetrelik bir silah kullandığına yönelikti. Ayrıca olayın terör örgütleriyle bağlantısının bulunmadığı, Aghdam’ın uzun süredir Kaliforniya’da yaşadığı bildirildi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap