1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. 1 Milyar TL’lik Vurgun Yapan Turcoin Yöneticileri Hakkında 11 Bin Yıla Kadar Hapis İsteniyor

1 Milyar TL’lik Vurgun Yapan Turcoin Yöneticileri Hakkında 11 Bin Yıla Kadar Hapis İsteniyor

1 Milyar TL’lik Vurgun Yapan Turcoin Yöneticileri Hakkında 11 Bin Yıla Kadar Hapis İsteniyor

Yatırımcılarından 1 milyar Türk lirası toplayan Hipper A.Ş. yöneticileri hakkında 11 bin yıla kadar hapis isteniyor.

Kuzey Kıbrıs merkezli Hipper A.Ş., “Bitcoin’e rakip, Türkiye’nin ilk milli kripto para birimini geliştireceğiz” diyerek yatırımcılardan yaklaşık 1 milyar TL para topladı. Daha sonra Hipper A.Ş. yöneticileri 176 bin yatırımcıyı dolandırdığı iddiasıyla tutuklandı. Şimdi de tutuklanan bu yöneticiler hakkında 11 bin 766 yıla kadar hapis cezası istendi.

Hipper A.Ş. yöneticileri, Turcoin madenciliği için 5 megavat gücünde 100 milyon liralık yatırımla 2 tesis kurulacağını açıklamıştı. Kurulacak tesisler için de 20 kilometre uzunluğunda kablo döşeneceğini ve tesiste 24 bin ekran kartı kullanılacağını belirten şirket yöneticileri, Turcoin’in fiyatı bile önceden belirlenmiş ve 100 dolar olarak açıklanmıştı.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 176 bin kişiyi dolandırdığı iddiasına ilişkin yürüttüğü soruşturma tamamlandı ve savcılık 60 sayfalık iddianame hazırladı. İddianamede tutuklu sanıklar Sadun Kaya ve Muhammet Satıroğlu’nun “tacir veya şirket yöneticileriyle kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı” ve “suç işlemek amacıyla örgüt kurma” suçlarından haklarında 11 bin 766’şar yıl hapis istendi. Diğer 35 sanık için ise “tacir veya şirket yöneticileriyle kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı” ve “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma” suçlarından 13 yıla kadar hapis cezası istendi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap