1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Amazon Kripto Para Piyasası Verileri İçin Patent Aldı!

Amazon Kripto Para Piyasası Verileri İçin Patent Aldı!

Amazon Kripto Para Piyasası Verileri İçin Patent Aldı!

Amazon’un bir yan kuruluşu olan Amazon Technologies, kullanıcıların gerçek zamanlı kripto para işlem verilerini almasını sağlayacak, kesintisiz bir veri piyasası için patent aldı.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, Amazon’un 2014’te başvurusunu yaptığı, Blok Zinciri ile ilgili bir patentini yayınladı. Patente göre şirket, kuruluşların büyük miktarlardaki verileri yönetme gereksinimlerini karşılamak için veri akışlarının düşük bir gecikmeyle işlenmesine yönelik bir teknoloji geliştirdi.

Geliştirilen teknoloji ayrıca, geliştiricilerin gerçek zamanlı gösterge tabloları oluşturmasına, istisnaları yakalayıp uyarılarda bulunmasına, tavsiyeleri yönlendirmesine ve diğer gerçek zamanlı işsel kararlar almalarına olanak sağlıyor.

Çok akışlı veri hizmeti, “web sitesi tıklama akışları, pazarlama ve finansal bilgiler, üretim araçları ve sosyal medya, operasyonel günlükler, ölçüm verileri vb.” dahil olmak üzere farklı kaynaklardan gelen bilgileri de işleyebiliyor.

Patent ayrıca bu teknolojinin kripto para piyasasıyla ilgili küresel kripto para işlemlerini yayınlayan ve içeren bir kullanım durumunu da açıklıyor. Böylelikle işlemler ağdaki tüm kullanıcılar tarafından görülebilecek.

Bu verileri kullanmak isteyen kullanıcılar istenen veri akışına abone olabilir ve isteğe bağlı olarak veri akışında bulunmasını istemediği iyileştirmeleri seçebilirler.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap