1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Electrum Cüzdanı Kullanıcılarından 200 Bitcoin Çalındı!

Electrum Cüzdanı Kullanıcılarından 200 Bitcoin Çalındı!

Electrum Cüzdanı Kullanıcılarından 200 Bitcoin Çalındı!
1

Kripto para piyasası yine kötü niyetli hackerların hedefinde. Hackerlar, şimdi de Electrum kullanıcılarından 200 bitcoin çaldı.

Hackerların bu seferki hedefi Electrum ağı oldu. Hackerlar Electrum ağına zararlı sunucular yerleştirerek kullanıcıları kötü niyetli bir güncelleme yüklemeye çağırarak 200’den fazla yani ( 750 bin dolar ) civarında bitcoin çaldılar.

Peki hackerlar bunu tam olarak nasıl yapıyorlar?

Hackerlar Electrum ağına yükledikleri zararlı sunucularla kullanıcıların cüzdanın güncellemesini istiyor. Kullanıcılarda bu güncellemenin gerçek siteden yeni versiyonunu yüklüyormuş hissine kapılıyor ve daha sonra güncellemeyi yapıyor. Güncelleme yapıldıktan sonra da iki aşamalı doğrulama isteniyor. Eğer kullanıcı hala durumun farkına varmadan bu iki aşamalı doğrulama kodunu da girerse veriler hackerlar tarafından ele geçiriliyor.

Electrum geliştiricileri saldırının farkına vardıktan sonra zararlı güncellemenin indirildiği GitHub sayfasını kaldırdı. Fakat halen ağ içerisinde tespit edilemeyen zararlı sunucular var. Bu yüzden kullanıcıların her güncellemeye itibar etmemesi gerekiyor.

[post_kaynak url=”https://www.ethnews.com/200-bitcoin-stolen-from-electrum-wallet-users-via-hack” baslik=”https://www.ethnews.com/200-bitcoin-stolen-from-electrum-wallet-users-via-hack”]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap