1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Google, Chrome Web Store‬‬’da Kripto Para Madenciliği Yapan Eklentileri Yasakladı!

Google, Chrome Web Store‬‬’da Kripto Para Madenciliği Yapan Eklentileri Yasakladı!

Google, Chrome Web Store‬‬’da Kripto Para Madenciliği Yapan Eklentileri Yasakladı!

Google, Chrome web mağazasındaki bütün kripto para madenciliği uzantılarını yasakladığını açıkladı.

Geçtiğimiz haftalarda açıklama yapan Google; kripto paralar, ICO’lar ve kripto para cüzdanlarına ait reklamları yasaklayacağını duyurmuştu. Dolandırıcıları engellemek ve kullanıcıları korumak için bu adımı attığını bildiren şirket bugün yine benzer doğrultuda bir karar aldı.


Web tarayıcısı Chrome için madencilik yapılmasını veya halihazırda yapılan madencilik operasyonlarını kolaylaştırmayı sağlayan çok sayıda uzantı bulunuyor. Google yakın bir tarihte bu uzantıların tamamını Chrome Web Mağazası’ndan kaldırmayı planlıyor.


 
Google’ın eklentilerden sorumlu ürün müdürü James Wagner, geçtiğimiz gün şirket blog’unda kaleme aldığı bir yazıda, “Ne yazık ki, geliştiricilerin Chrome Web Store’da yayınlamak istedikleri madencilik eklentilerinin ortalama yüzde 90’ının politikalarımıza uyum sağlamadıkları görüldü.” dedi.

Bu tip madencilik uzantılarının kullanıcı verilerine erişim sağladığını hatta kullanıcıların bilgisayarında onlardan habersiz madencilik yapabildiğini de belirten Google, kripto para madenciliğiyle ilgili bütün uzantıların haziran ayına kadar mağazadan kaldırılacağını da söyledi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap