1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Türkiye’deki Kişilerin Yüzde 45’i İleride Kripto Para Almayı Düşünüyor

Türkiye’deki Kişilerin Yüzde 45’i İleride Kripto Para Almayı Düşünüyor

Türkiye’deki Kişilerin Yüzde 45’i İleride Kripto Para Almayı Düşünüyor

ING Uluslararası Mobil Bankacılık tarafından yapılan araştırmaya göre; Gelecekte kripto para almayı düşünenler Avrupa’da yüzde 25 iken Türkiye’de yüzde 45 civarında.

Her yıl IPSOS tarafından 15 ülkede gerçekleştirilen ING Uluslararası Mobil Bankacılık Araştırması’nda kripto paralar merceğe alındı. Bu yıl altıncısı yayınlanan ve Türkiye’nin de içinde bulunduğu 13 Avrupa ülkesine ek olarak Amerika ve Avusturalya’dan yaklaşık 15 bin kişi ile görüşülerek gerçekleştirilen araştırma, kripto para birimlerinin kullanım alışkanlıkları ile ilgili önemli bilgiler sunuyor.

Araştırmaya göre, Türklerin %45’i ileride kripto para birimlerine sahip olmayı düşündüklerini belirterek, %25 olan Avrupa ortalamasının üzerinde ve Avrupa ülkeleri arasında ilk sırada yer alıyor. Dijital para birimlerinin geleceğin online harcama aracı olacağı görüşüne katılan Avrupalıların ortalaması 2015’e kıyasla yüzde 9 artarak yüzde 35 olmasına rağmen, Türkiye’de bu oran yüzde 53 ile Avrupa ortalamasının oldukça üzerinde.

Aynı şekilde Türklerin %49’u dijital para birimlerinin geleceğin yatırım aracı olduğunu, %51’i ise dijital para birimlerinin değerinin önümüzdeki bir yıl içerisinde artacağını belirterek; araştırmada yer alan diğer Avrupa ülkelerini geride bırakıyor. Türkiye’de internet üzerinden yapılan anketle oluşturulan araştırmaya göre, Türkiye’de neredeyse her 5 kişiden 1’inin kripto parası var. Türkiye, %18’lik bu oran ile, içerisinde yer aldığı %9’luk Avrupa ortalamasını ikiye katlayarak araştırmada en çok kripto para birimine sahip ülke olarak öne çıkıyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap