1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Yahoo, Japon Kripto Para Borsasından Hisse Satın Aldı

Yahoo, Japon Kripto Para Borsasından Hisse Satın Aldı

Yahoo, Japon Kripto Para Borsasından Hisse Satın Aldı

Yahoo Japonya, Tokyo merkezli kripto para borsası BitARG’ın %40 hissesini satın aldı.

Yahoo Japanyo’ya ait olan Z Corporation adındaki şirket Japonya merkezli bir kripto para borsası olarak bilinen BitArg Tokyo Borsası’nın hisselerinin %40’ını  satın aldı. İddiaya göre bahsedilen hisselerin piyasa değerinin 2 ila 3 milyar yen ya da 18.6 ila 27 milyon dolar değerinde olduğu belirtildi.

Yahoo Japonya, borsanın 2018 yılının son baharında hizmete başlayacağı bildirildi. Şirket tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde, “Yahoo ekibinin hizmet sunma ve güvenlik alanlarında sahip olduğu uzmanlıktan faydalanarak BitArg Tokyo Borsası tarafından sunulacak hizmetlerin daha iyi hale getirilmesi hedefleniyor.” denildi.

Japonya, üç milyondan fazla yerli kripto para yatırımcının bulunduğu bir sektör merkezi ve Yahoo Japonya’nın bu yatırım haberi, ülkenin mali düzenleyicilerin iki Japon kripto para borsası Eternal Link ile FSHO faaliyetini durdurulması kararından birkaç gün sonra gelmesiyle dikkat çekti.

Ayrıca, geçtiğimiz günlerde Monex Group, Coincheck hisselerinin tamamını 34 milyon dolara satın aldığını duyurmuştu. 2018’in başlarında 530 milyon dolarlık soyguna uğrayan Coincheck, geçirdiği zorlu günlerin ardından tekrar ayağa kalkmayı umuyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap