1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Android P Beta Olarak Yayınlandı!

Android P Beta Olarak Yayınlandı!

Android P Beta Olarak Yayınlandı!
Google’ın yeni işletim sistemi Android P Beta 2. ön izleme sürümü San Francisco’da düzenlenen I/O 2018 etkinliğinde tanıtıldı.
Google, I/O 2018 konferansında Android P Beta’nın halka açık bir şekilde denenebileceğini resmi olarak açıkladı. Uzun süredir beklenen Android 9.0 P, sonunda beta sürümü olarak yayınlandı.

Google’dan Dave Burke tarafından işletim sisteminin çekirdeğindeki yapay zekaya ilk adım olarak lanse ettiği Android P, şirket tarafından Zeka, Sadelik ve Dijital İyi Hissetme kelimeleriyle anlatılıyor. Android P’nin betası, Google’ın yeni bir pil teknolojisine sahip olacak. Pil ömrünü maksimuma çıkaran bu yeni teknoloji uygulamaların rutin enerji kulanım periyodlarını öngörüyor. Bu sayede pil ömrü de artırılıyor. Ayrıca yapay zeka işletim sisteminin diğer birimlerinde de kullanılıyor.

Etkinlikte Android P’nin Beta sürümünü alacak telefonların isimleri de açıklandı. İlk etapta Essential Phone, Google Pixel 2, Google Pixel 2 XL, Google Pixel, Google Pixel XL, Nokia 7 plus, Oppo R15 Pro, Sony Xperia XZ2, Vivo X21UD, Vivo X21, Xiaomi Mi Mix 2S bu güncellemeyi alacak. Ayrıca, Android P’nin beta sürümüne buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap