1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Dünyanın İlk Blockchain Tabanlı Akıllı Telefonu Finney’in Özellikleri Belli Oldu!

Dünyanın İlk Blockchain Tabanlı Akıllı Telefonu Finney’in Özellikleri Belli Oldu!

Dünyanın İlk Blockchain Tabanlı Akıllı Telefonu Finney’in Özellikleri Belli Oldu!

Sirin Labs, Blockchain teknolojisiyle desteklenen ilk akıllı telefon Finney’in teknik özelliklerini açıkladı. 

İsviçre merkezli Sirin Labs isimli şirketi, Blockchain teknolojisiyle desteklenen ilk akıllı telefon Finney’in teknik özelliklerini açıkladı. Ürün Android 8.1 Oreo arayüzü Sirin OS üzerinde çalışıyor. Akıllı telefonun sabotajlara karşı tamamen güvenli olduğunun da altı çiziliyor.

Akıllı telefonda, cüzdan koruması  amacıyla bir fiziksel güvenlik anahtarına da yer verilmiş. Biyometri ve kilit özellikleri de güvenliği bir adım öteye taşıyan telefonun, kripto para cüzdanın çoğu kripto para için destek sunduğunu da belirtelim.

Finney, 6 inç 18:9 oranında ve 402 PPI piksel yoğunluğuna sahip bir ekranla geliyor. 8 çekirdekli  Qualcomm Snapdragon 845 yonga setinden gücünü alan cihazda, 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı sunuluyor.

Akıllı telefonda f/1.8 diyaframlı 12 Megapiksel çözünürlüğünde arka kamera bulunuyor. Önde ise 85 derece geniş açı lensli 8 Megapiksel selfie kameraya yer verilmiş. 3,000 mAh batarya ise 30 dakikada yüzde 50 oranında şarj olabiliyor. Ayrıca 22 farklı LTE bandına uyumluluk, 802.11 ac Wi-Fi, Bluetooth 5.0 cihazın bağlanılabilirlik özellikleri arasında.

Sirin Labs, cihazı üretmesi için Foxconn ile anlaştı. 999 dolara satılacak akıllı telefonu Çinli şirket üretecek. Ayrıca şirketin hedefi bu yıl en az 100 bin cihaz satmak. Şirketin daha geçtiğimiz ay ön sipariş ile 25 bin cihaz sattığını da belirtelim.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap