1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Turkcell ve Mail.ru’dan Dijital İş Birliği

Turkcell ve Mail.ru’dan Dijital İş Birliği

Turkcell ve Mail.ru’dan Dijital İş Birliği

Turkcell ile Rusya’nın en büyük internet şirketlerinden Mail.ru Grubu, dijital hizmetlerini dünya çapında genişletmek amacıyla iş birliği görüşmelerine başladı.

Dünyanın ilk dijital operatörü Turkcell ile Rusya’nın öncü ve yenilikçi internet şirketi Mail.ru Grubu, dijital hizmetlerini dünya çapında genişletmek amacıyla iş birliği görüşmelerine başladı. İki şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, sosyal medya ve e-posta çözümleri başta olmak üzere farklı internet hizmetleri alanlarında iş birliği olasılıklarını değerlendiriyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Mail.ru Grubu ile görüşmelere büyük bir heyecanla başladıklarını belirterek, görüşmelerin dijital hizmetleri tüm dünyaya genişletmenin bir adımı olacağını ifade etti.

Müşteri için en iyi alternatifler olacağını düşündükleri dijital çözümleri, yerel ihtiyaçlara göre özelleştirme konusunda deneyimli olduklarını vurgulayan Terzioğlu, “Bu deneyimlerimizi stratejik ortağımızla da paylaşacağız. Böylece bölgemizin en önemli oyuncularından biri olmayı, hizmetlerimizi dünyaya ihraç etmeyi ve yeni bir rekabet alanı yaratmayı amaçlıyoruz” dedi.

Mail.ru Grup Üst Yöneticisi Boris Dobrodeyev de, “Dünyanın önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden ve dijital dönüşümün öncülerinden Turkcell ile başarılı bir stratejik ortaklık kuracağımızdan eminiz. E-posta çözümlerimiz Turkcell’in dijital hizmet ekosistemini daha da geliştirebilir. Ayrıca sosyal ağlarımızın da Türkiye’de büyük bir potansiyeli olduğunu düşünüyor, Turkcell gibi güçlü bir yerel ortak sayesinde Türkiye pazarında büyük bir sosyal medya platformuna dönüşebileceğine inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201806011033682942-turkcell-mail-ru-dijital-isbirligi/

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap