1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Apple’ın Otonom Aracı İlk Kez Kaza Yaptı

Apple’ın Otonom Aracı İlk Kez Kaza Yaptı

Apple’ın Otonom Aracı İlk Kez Kaza Yaptı

Apple’ın sürücüsüz otomobili test sırasında ilk kazasını gerçekleştirdi. Şirket, test için Lexus SUV’u kullanıyor ve şimdi bu araçlardan birisinin 24 Ağustos’ta kazaya karıştığı ortaya çıktı.

Apple’ın sürücüsüz otonom araç kazalarını Kaliforniya Motorlu Taşıtlar Departmanı’na (DMV) bildirmesi zorunlu. DMV, bildirilen kazaları kendi web sitesinde ilan ediyor ve Apple’ın sürücüsüz otonom aracının karıştığı kaza da web sitesinde yayınlandı. Kazanın detaylarına göre, söz konusu araç otonom moddaydı ve çarpışma ile orta dereceli hasar oluştu. Kaza raporuna göre Apple, kazanın sorumlusu değil.

Apple’ın özel ekipmanlarını taşıyan Lexus RX450h model test aracı, sadece 1.6 kilometre hızla ana yola katılmaya çalışırken yaklaşık 25 kilometre hızla gelen bir Nissan Leaf araca arkadan çarptı. Her iki araçta da küçük maddi hasar meydana gelirken, araçlardaki yolcular arasından yaralanan olmadı.

2017 başından beri araçlarını test eden Apple’ın ilk defa bir kazaya karıştığını belirtelim. Şirketin trafikte 66 sürücüsüz arabası var, ve bu araçlara 111 kayıtlı sürücünün nezaret ettiği biliniyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap