1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. BMC’nin Ürettiği Zırhlı Araç Vuran, TSK’nın Envanterine Girdi!

BMC’nin Ürettiği Zırhlı Araç Vuran, TSK’nın Envanterine Girdi!

BMC'nin ürettiği zırhlı araç Vuran, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterine girdi.

BMC’nin Ürettiği Zırhlı Araç Vuran, TSK’nın Envanterine Girdi!

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçları doğrultusunda envantere yeni teknolojik zırhlı araçlar girmeye devam ediyor. Son olarak BMC’nin ürettiği zırhlı araç ‘Vuran’ TSK’nın envanterinde yerini aldı. Taktik tekerlikli ve aynı zamanda manevra kabiliyeti arttırılmış Vuran birçok teknolojik donanıma sahip durumda.

Şu an için 20 tane Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın envanterinde bulunan araç Vuran, terörle mücadele ve hudut görevleri kapsamında, tesis bölgesi koruma, konvoy koruması, devriye ve yol keşfi gibi görevlerde emniyeti sağlayacak. Mayın ve el yapımı patlayıcıya karşı dayanıklı malzeme ile geliştirilmiş aracın üzerinde ASELSAN’ın tasarladığı yüksek balistikli silah bulunuyor.

Araca bağlı olan silah sistemi Sarp’a 7,62 mm makineli tüfek, 12,7 mm uçaksavar ve 40 mm bomba atar mermisi takılabiliyor. Ve bu silah sistemi uzaktan kumandalı da kontrol edilebiliyor. Araç içerisinde ayrıca, yangın söndürme sistemi, lastik şişirme sistemi, patlak gider ve iklimlendirme gibi sistemler de yer alıyor.

Maksimum 9 personel taşıyabilen Vuran saate 110 kilometre hıza kadar ulaşabiliyor. Yüksek teknolojiye sahip Vuran, yüksek ağırlıkta dahi hareket kabiliyetini kaybetmiyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap