1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Elon Musk, Tesla Çalışanını Sabotajla Suçluyor

Elon Musk, Tesla Çalışanını Sabotajla Suçluyor

Elon Musk, Tesla Çalışanını Sabotajla Suçluyor

Elon Musk, bir çalışanını firmaya “büyük bir sabotaj” yapmakla suçladı. Musk, CNBC’ye gönderdiği e-postada, ismini açıklamadığı bir çalışanın, imalat işletim sisteminde kodlama değişikliği yaptığını ve hassas veriyi üçüncü taraflara gönderdiğini söyledi.

Tesla’da sabotaj suçlaması gündemde. Amerikan CNBC televizyonu Tesla çalışanlarının pazar akşamı şirketin sahibi Elon Musk’un gönderdiği bir E-maille suçlamalar hakkında bilgilendirildiğini duyurdu. Musk E-mailde firmadan bir çalışanın yanlış kullanıcı adıyla doğrudan Tesla üretim sisteminde değişiklikler yaptığını ve geniş kapsamda hassas bilgileri üçüncü taraflara aktardığını belirtti.

Musk, çalışanın istediği terfiyi alamadığı gerekçesiyle şimdiye kadar yaptığını kabul ettiği şeylerin oldukça kötü olduğunu ve konuyla ilgili soruşturma yürütüleceğini dile getirdi. Bu doğrultuda CEO, bir süre sonra şirkette ufak bir yangınla karşı karşıya kaldıklarını da belirtiyor. Yangında herhangi bir yaralanma olmadı. Bu küçük bir tesadüf de olabilirdi ancak Tesla üretimi, bu yüzden bir süreliğine durduruldu.

Gönderdiği mesajda Tesla’nın düşmanlarından da bahseden Elon Musk, şirketin batmasını isteyenlerin oldukça uzun bir liste oluşturduğunu dile getirdi. Petrol ve gaz şirketlerinin de bu listede yer aldığının altını çizen Musk, bu şirketlerin Tesla’nın güneş enerjisi ve elektrikli araçların gelişiminde kaydettiği ilerlemeden hoşlanmadığını söyledi. Emisyon skandallarına da gönderme yapan Tesla CEO’su, “Emisyon konusunda bu kadar çok hile yapmaya isteklilerse belki başka yollarla hile yapma konusunda da isteklilerdir.” yorumunda bulundu.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap