1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Subaru’nun Ölümleri En Aza İndirecek Yeni Güvenlik Teknolojisi!

Subaru’nun Ölümleri En Aza İndirecek Yeni Güvenlik Teknolojisi!

Subaru, yeni araç modellerinde kullanacağı "Gelişmiş Otomatik Çarpışma Bildirimi" sistemi sayesinde trafik kazalarındaki can kayıplarını en aza indirmeyi amaçlıyor.

Subaru’nun Ölümleri En Aza İndirecek Yeni Güvenlik Teknolojisi!

Tokyo merkezli otomobil üreticisi Subaru, “En Güvenli Otomobil Markası” olma iddiası doğrultusunda yeni çıkaracağı araç modellerinde “D-Call Net” adlı “Gelişmiş Otomatik Çarpışma Bildirim” sistemini kullanacak.

Bu “D-Call Net” sistemi sayesinde sağlık görevlileri kaza yapmış mağdurlara daha çabuk ulaşabiliyor. Tahminlere göre bu 17 dakika gibi bir süreye iniyor.

Japonya’da gerçekleşen 2,8 milyon trafik kazasının olay verilerini algoritmasında barındıran D-Call Net, Bu algoritma sayesinde trafik kazalarında otomatik olarak veri analizi yapıp kaza mağdurlarının ağır veya ölümcül yaralanma olasılıklarını tahmin ediyor. Bu verileri sisteminde hızlı bir şekilde işlemesinin ardından olay yerine hava veya kara ambulansı gönderme kararı alıyor. Trafik kazalarındaki can kaybını en aza indirmeyi hedefleyen sistem, kazadan sonra Japonya’da bulunan itfaiyelere, hava ambulanslarına ve hastanelere kaza ile ilgili tahmini bilgilerini iletiyor.

Subaru, geliştirdiği bu “D-Call Net” sistemi sayesinde trafik kazalarında yaşanan can kayıplarının en aza ineceğini söylüyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap