1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Tesla Hissedarları Elon Musk’ı Görevden Alınması İçin Oylama Yapacak!

Tesla Hissedarları Elon Musk’ı Görevden Alınması İçin Oylama Yapacak!

Tesla Hissedarları Elon Musk’ı Görevden Alınması İçin Oylama Yapacak!

Tesla şirketinin yarın yapılacak yıllık yönetim kurulu toplantısında Elon Musk’ın yönetim kurulu başkanlığından, kardeşi Kimbal Musk’ın da yönetim kurulu üyeliğinden alınması önerisi oylanacak.

Tesla’da 12 hissesi bulunan Jing Zhao isimli bir hissedar, Musk’un yönetim kurulu başkanlığını bırakarak bağımsız bir yönetici pozisyonunda olmasını önerdi.

2018’in ilk çeyreğinde 710 milyon dolar ile tarihinin en yüksek zararını yapan Tesla’da Elon Musk’ın geleceği belli oluyor. Tesla şirketinin yarın yapılacak yıllık yönetim kurulu toplantısında Elon  Musk’ın yönetim kurulu başkanlığından, kardeşi Kimbal Musk’ın da yönetim kurulu üyeliğinden alınması önerisi oylanacak.

Tesla yönetim kurulu ise CEO ve yönetim kurulu üyelerinin bu dönemde görevlerinden alınmaması gerektiğini savunan bir açıklama yayımladı.

Açıklamada “Tesla gelişme döneminde ve uzun dönemli hedeflerimizi gerçekleştirmek için iyi yönetime ihtiyaç var. CEO ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini ayırmak şirketin ve hissedarlarının çıkarlarına hizmet etmeyecektir” denildi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap