1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Türk Mühendisler Tarafından Geliştirilen İlk SUV Test Edilmeye Başlandı

Türk Mühendisler Tarafından Geliştirilen İlk SUV Test Edilmeye Başlandı

Yazılımsal geliştirmeleri Türk Mühendisler tarafından yapılan SUV, İstanbul trafiğinde test edilmeye başlandı.

Türk Mühendisler Tarafından Geliştirilen İlk SUV Test Edilmeye Başlandı

Otomotiv sektöründe SUV sınıfına sahip araçlarda talep artıyor. Talep arttıkça da otomobil üreticileri bu sınıftaki araçlara yönelmeye başlıyor. Ülkemizdeki Otomotiv sektörününde de SUV sınıfı araçlar yakından takip ediliyor. Bu doğrultuda AVL Araştırma ve Mühendislik şirketi İstanbul’daki Ar-Ge merkezlerinde geliştirilen SUV modeli araç 8 Nisan’dan itibaren İstanbul sokaklarında test edilmeye başlandı.

Üstün teknolojik özelliklere sahip olan SUV, aynı zamanda ISO26262 ve AUTOSAR gibi uluslararası standartlara uygun bir şekilde geliştirildiği de açıklandı. Aracın testlerinin başarıyla bitmesinin ardından da seri üretime hazır olacağı belirtildi. SUV’un dikkat çeken özelliklerinden birisi de araçta 20 farklı vites modunun yer alması oluyor.

Serkan İmpram konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, aracın testlerinin tamamlanmasının ardından aracın seri üretime hemen geçebileceğini söyledi. Ayrıca, bu SUV modelinin bir an önce tamamlayıp başka hibrit ve elektrikli araçlara yönelik çalışmalara başlamak istediğini de belirtti.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap