1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. En Popüler 5 Battle Royale Oyununun İlk Çeyrek Geliri Belli Oldu

En Popüler 5 Battle Royale Oyununun İlk Çeyrek Geliri Belli Oldu

En popüler battle royale oyunlarının gelirleri ortaya çıktı.

En Popüler 5 Battle Royale Oyununun İlk Çeyrek Geliri Belli Oldu

Analiz firması Sensor Tower yaptığı yeni araştırmada, Battle Royale türündeki mobil oyunların şirketlere ne kadar kazandırdığını ortaya çıkardı. Araştırmada iki yıldan kısa bir sürede oyuncular, battle royale türündeki oyunlara 2 milyar dolardan fazla para harcadığı görüldü.

En popüler 5 battle royale oyunu olan Knives Out, Fortnite, PUBG Mobile, Garena Free Fire ve Rules of Survival üzerinde yapılan araştırmada, bu oyunların iki yıldan kısa bir sürede 2 milyar dolardan fazla hasılat elde etmeyi başardığı görüldü.

En çok gelir elde eden battle royale oyunları listesinin birinci sırasında 643,4 milyon dolar gelirle Knives Out yer alarak beklentinin üzerine çıkmayı başardı. Listenin ikinci sırasında 630,4 milyon dolar gelir ile Fortnite yer alırken, üçüncü sırada ise 438,8 milyon dolar gelir ile PUBG yer aldı.

Araştırmada önemli bir not da düşüldü. Buna göre oyunların mobil platformlardaki gelirleri hesaplanırken Knives Out oyununun hem Android hem iOS gelirlerinin hesaplandığı, Fortnite’ın ise sadece iOS gelirlerinin ele alındığı belirtildi. Eğer bu oyunların sadece iOS’taki gelirine bakacak olursak Fortnite’ın birinciliği ele almış olduğunu görüyoruz.

İlk Çeyrekte En Büyük Gelir Düşüşü Fortnite’da!

Battle royale türündeki oyunların bu yılın ilk çeyreğinde elde ettiği hasılata bakıldığında bu 5 battle royale oyununun gelirlerinin %63 artarak 476 milyon dolara çıktığını görüyoruz. En büyük gelir düşüşünü ise %26 ile Fortnite yaşadı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap