İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Türkiye E-Spor Federasyonu Kuruldu!

Türkiye E-Spor Federasyonu Kuruldu!

Türkiye E-Spor Federasyonu Kuruldu!

Gençlik ve Spor Bakanlığı aldığı karar ile e-Sporu resmi bir spor dalı olarak kabul ederek Bakanlık çatısı altında Türkiye e-Spor Federasyonu’nu kurdu.

Türkiye’de espor her geçen gün daha büyük bir pazar haline gelmeye devam ediyor. Dünyanın birçok ülkesinde resmi bir federasyona ve liglere sahip olan e-spor, artık ülkemizde de resmi bir fedarasyon altında hizmet vermeye başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bu duruma kayıtsız kalmadı ve resmi adımı attı. Bakanlık tarafından yapılan resmi açıklamayla “Türkiye E-Spor Federasyonu”nun kurulduğu duyuruldu. Resmi e-Spor turnuvaları düzenleneceği ve Bakanlık bütçesiyle ödüller dağıtılabilir.

“24/04/2018 tarihli ve 277144 sayılı Bakanlık Oluru ile Türkiye E-Spor Federasyonu kurulmuştur. Bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim.” belgesiyle kurulduğu açıklanan E-Spor Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde hizmet verecek. Federasyonun ilerleyen dönemde nelere ağırlık vereceğini açıklaması bekleniyor.

Ayrıca, Federasyona bağlı olarak okullarda turnuvalar düzenlenebilir ve gençlerin e-Spora yönlendirilmesi için eğitim verilebilir. Ulusal turnuvalarda ülkemizi temsil edecek e-Spor oyuncuları için Federasyon tarafından maddi destek sağlanabilir. Federasyon üyeleri belirlendikten sonra, çalışmalar da başlayacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap