İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Valve, Firewatch’ın Yapımcısı Campo Santo’yu Satın Aldı

Valve, Firewatch’ın Yapımcısı Campo Santo’yu Satın Aldı

Valve, Firewatch’ın Yapımcısı Campo Santo’yu Satın Aldı

Valve, Firewatch’ın geliştiricisi Campo Santo’yu satın aldı.

Valve, yürüme simülasyonu tadında olan ve çıkışını 9 Şubat 2018’de gerçekleştiren Firewatch oyununun geliştiricisi Campo Santo’yu satın alarak bünyelerine kattı. Campo Santo resmi websitesi üzerinden yaptığı açıklamada 12 personeli ile birlikte Valve’a katıldıklarını duyurdu.

2013 yılında kurulan ve 3 yıllık bir çalışma sonrasında Firewatch’ı piyasaya sürerek büyük başarı sağlayan Campo Santo, Aralık 2017’de yeni oyunu In The Valley Of Gods’ı duyurmuştu. Oyun 1920’li yıllarda Mısır’da geçecek bir tek oyunculu birinci şahıs macera oyunu. Oyunda ana karakterimiz Rashida adında eski bir araştırmacı. Rashida, bol bol kum tepeleri ve mezarların olduğu Mısır bölgesinde harika bir arkeolojik keşfe çıkıyor. Ancak bu yolda tek başına bulunmak onun için zor olacak. Çünkü önceden birlikte iş yapmayacağına karar verdiği, eski partneri Zora artık yanında olmayacak.

Oyunun 2019 yılında çıkış yapması bekleniyor ve şu an Valve ile birlikte ortak bir iş yürütülmekte. Valve desteğini de arkasına alan şirket, önümüzdeki dönemde çok daha sağlam işler çıkaracaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap