İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. Digiturk’ün Futbol Paketleri Hakkında Rekabet Soruşturması!

Digiturk’ün Futbol Paketleri Hakkında Rekabet Soruşturması!

Digiturk’ün Futbol Paketleri Hakkında Rekabet Soruşturması!

Rekabet Kurumu, Digiturk’un paket fiyatları ve 48 Digiturk bayisi hakkında soruşturma açtı.

Rekabet Kurumu resmi internet sitesinde Digiturk’ün çatı şirket olan Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon AŞ ve şirketin 48 bayisi hakkında soruşturma açıldığını duyurdu. Soruşturmanın açılma nedeni de şöyle açıklandı;

Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş.’nin Türkiye Süper Ligi ve 1. Ligi müsabakalarını içeren ticari paketlerine ilişkin fiyatlama davranışları ve bayilik sistemiyle ve Digiturk bayisi sıfatı ile bu ticari paketleri arz eden teşebbüslerin fiyatlama ve pazar paylaşımı davranışlarıyla 4054 sayılı Kanun’un 4. ve 6. maddelerini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.


Önaraştırmada elde edilen bilgi, belgeleri ve yapılan tespitleri 07.02.2019 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak, 4054 sayılı Kanun’un 4. ve 6. maddelerini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak; Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş. (ve diğer 48 Digiturk bayisi) hakkında soruşturma açılmasına, 19-06/45-M sayı ile karar verdi.

https://www.rekabet.gov.tr/tr/Guncel/krea-icerik-hizmetleri-ve-produksiyon-a–7dbd395a0340e91180f100505694b4c6

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap