1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. Google’ın Günlük Geliri Ne Kadar?
Trendlerdeki Yazı
reaksiyion-alkis

Google’ın Günlük Geliri Ne Kadar?

Google'ın günlük geliri ne kadar? sorusunun cevabına gelin hep birlikte bakalım.

Google’ın Günlük Geliri Ne Kadar?

Google, bu yılın 2. çeyreğinde gelirlerinin %19 civarında arttığını açıkladı. Ayrıca Google, hisselerinin 25 milyar dolarlık kısmını geri almaya karar vermesiyle birlikte şirketin hisselerinde %8’in üstünde yükseliş görüldü.

Google’ın üst kuruluşu olan Alphabet tarafından yapılan açıklamaya göre, şirketin Nisan-Haziran dönemi gelirlerinin %19 oranında arttığını, bu dönemdeki gelirlerin 38.9 milyar dolara yükseldiğini ve şirketin bu dönem için net kârının ise 9.9 milyar dolara ulaştığı belirtildi. Geçen sene aynı dönemdeki net kâr ise 3.2 milyar dolar olarak açıklanmıştı. Bu da demek oluyor ki şirket net kârını bu dönem 3 kat arttırmış.

Bu senenin ilk yarısı gelirlerine baktığımızda ise Google’ın geçen yıla göre ilk yarısı gelirlerini 11.5 milyar dolar arttırarak 75.3 milyar dolara çıkardığını, net kârını ise 12.6 milyar dolardan 15.6 milyar dolara çıkardığını görüyoruz.

Peki Google’ın Günlük Kârı Ne Kadar?

2019 yılının ilk yarısı raporlarına göre, Google’ın günlük ortalama geliri 418 milyon dolar civarındayken, günlük ortalama net kârı ise 92 milyon dolar civarında.

Sonuçlar hakkında değerlendirmelerde bulunan Google CEO’su Sundar Pichai, Google’ın arama gibi temel ürünlerinin yanında yapay zeka ve bulut alanındaki yeniliklerinin büyümelerini körüklediğini belirtti.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Gelir çok iyi de net kâr neden bu kadar düşük ?