1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. Huawei’ye 10.5 Milyon Dolar Ceza!

Huawei’ye 10.5 Milyon Dolar Ceza!

Huawei’ye 10.5 Milyon Dolar Ceza!

Amerika Mahkemesi, PanOptis Patent Yönetimi Şirketi’nin start-temel patentlerinden beşini ihlal ettiği gerekçesiyle Huawei’ye 10.5 Milyon dolar ceza ödemesini emretti.

Gelen son bilgilere göre, Texas’taki bir juri üyesi Huawei Technologies ve yan kuruluşu Huawei Device USA’in PanOptis Patent Yönetimi Şirketi’nin standart-temel patentlerinden beşini ihlal etti. Bu nedenle, ABD’nin Doğu Bölge Mahkemesinde yer alan jüri, 27 Ağustos Pazartesi günü yaptığı duyuruda Huawei’nin PanOptis’e 10,5 milyon dolar ceza kesti.

PanOptis Şirketi’nin şikayetine göre Huawei, tüketici sınıfı cihazlarda 4G LTE bağlantısıyla ilgili olarak birden fazla patenti (toplamda beş) ihlal etti. Bu teknolojiler ise resim ve ses verilerini çözmek için gereken LTE teknolojilerini içeriyor.

Rapora göre, Huawei’nin patentlerini ihlal ettiği iddia edilen ürünler arasında Huawei Nexus 6P, Huawei Mate 9 ve Huawei P8 Lite bulunuyor. Şu ana kadar Huawei’den bununla ilgili resmi bir yorum yapılmadı. Ayrıca Huawei’nin davayı temyize götürmesi bekleniyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap