İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. Mark Zuckerberg, İfade Sonrası 3 Milyar Dolar Kazandı!

Mark Zuckerberg, İfade Sonrası 3 Milyar Dolar Kazandı!

Mark Zuckerberg, İfade Sonrası 3 Milyar Dolar Kazandı!

Facebook, Cambridge Analytica skandalının ardından 10 günde 75 milyar dolar değer kaybetmişti. ABD senatosunda ifade veren Facebook CEO’su Zuckerberg verdiği ifade 3 milyar dolar parayı geri getirdi.

Milyonlarca kullanıcının verilerinin sızdırılmasının ardından ABD Senatosu’na ifade veren Facebook’un CEO’su Zuckerbeg’in verdiği toplam 12 saatlik ifade ile 3 milyar dolar parayı geri getirdi.

Zuckerberg, yaşanan her şeyin sorumluluğunu üzerine alarak gönüllü bir şekilde ifade vermek istediğini söyledi. Elbette ki amacı, tekrar güven sağlamaktı. ABD’li senatörlerin bir kısmı üzerinde Zuck’un ifadesi işe yaradı, ertesi gün milletvekillerinin büyük çoğunluğu Zuck’un ifadesi sırasında kolaylık sağladılar.

Aynı şekilde duruşmaların başladığı saatlerde Facebook’un hisseleri de bugüne kadar %4.5 oranında yükseliş yakaladı. Forbes’a göre Zuckerberg, skandaldan önce dünyanın en zengin 5. insanıydı. Ancak yaşanan olaylardan sonra iki hafta içinde  7. sıraya gerilemişti. Net varlığının ise şu an 66 milyar dolar olduğu biliniyor.

Elbette ki bu artıştan, Facebook’ta hissesi bulunan herkes etkilendi. Sonuç olarak bir anda eriyen 75 milyar doların %23’ü Zuckerberg’in ifadelerinden sonra geri döndü. Yılbaşından bu yana Facebook’un hisse senedi değeri, %7 oranında azaldı. Bu oran, Cambridge Analytica skandalı öncesinde daha düşüktü.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap