1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. Microsoft GitHub’ı Satın Alabilir!

Microsoft GitHub’ı Satın Alabilir!

Microsoft GitHub’ı Satın Alabilir!

Ünlü yazılım geliştirme portalı GitHub’ın Microsoft tarafından satın alacağı söyleniyor.

Business Insider’da yer alan haber, hem GitHub hem de Microsoft’a yakın kaynaklardan oluşuyor. Haber içeriğinde Microsoft’un GitHub’ı tamamen satın almayı değerlendirildiği söyleniyor.

Dünyanın en popüler kod portallarından biri olan ve yazılım geliştiricilerin vazgeçilmez sitelerinden biri haline gelen GitHub’ı satın almak için görüşmelerde bulunan Microsoft’un bu konuda çok kararlı olduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Gelen bilgilere göre Microsoft portalı tamamen satın alarak kendi bünyesine katacak. Kesin bir rakam olmamakla beraber satış için konuşulan değerin en az 2 milyar dolar olduğu da iddia ediliyor. Bir başka iddiaya göre ise GitHub satış için 5 milyar dolar istiyor. Microsoft’a yüksek gelen bu rakam ile ilgili pazarlıklar yapıldığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Olası bir satın alma görüşmesi ile ilgili taraflardan resmi bir açıklama gelmezken, ancak böyle bir satın alım gerçekleşirse Microsoft’un epey bir işine yarayacak. Milyonlarcaya geliştiriciye ulaşımı sağlayacak GitHub sayesinde Microsoft, geliştiricileri kendi servis ve hizmetlerine daha rahat bir şekilde yönlendirebilecek.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap