1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. PTT, Bu Yıl Drone İle Kargo Dağıtmaya Başlıyor!
reaksiyion-alkis

PTT, Bu Yıl Drone İle Kargo Dağıtmaya Başlıyor!

PTT, Bu Yıl Drone İle Kargo Dağıtmaya Başlıyor!
1

PTT, drone ile kargo dağıtmaya başlıyor. Drone ile kargo dağıtımı için pilot il Ankara seçildi.

PTT Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik, 2019 yılından oldukça umutlu olduğunu ve PTT’nin her yıl rekor kırarak büyüdüğünü belirtirken, drone ile kargo taşımacılığına da bu yıl içerisinde başlayacaklarını açıkladı.

Drone ile kargo dağıtımı için Pilot il Ankara olarak belirlenirken, daha sonrası için ise İstanbul ve İzmir’de Drone ile kargo dağıtımı başlayacak.

Kurum olarak paradigma değişikliğine gittiklerini ve bu değişiklikle hizmeti vatandaşın ayağına getireceklerini belirten PTT Başkanı Kenan Bozgeyik;

“Bunu yaparken de öncelikle mobil araçlarımızı sahaya çıkarttık. Mobil araçlarımızla bir tarafta ulaşamadığımız, erişemediğimiz noktalar varsa oralara gitmeyi hedefliyoruz” dedi.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201902111037593613-ptt-drone-kargo-dagitimi/

Açıklamalarına devam eden PTT Başkanı, böyle bir uygulamanın hizmet kalitesinin arttırmak için başlattıklarını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti;

“Kargo hizmetlerimizde, gün içerisinde evde bulunamamadan kaynaklanan sorunları aşabilmek için kendi mühendislerimizle yerli ve milli ‘Kargomatik’lerimizi ürettik. Hükümetimizin İkinci 100 Günlük Eylem Planı projeleri arasında yer alan yerli ve milli Kargomatik makinelerimizden 100 tanesini pilot il olarak Ankara’ya yerleştirdik. Şimdi İzmir ve İstanbul’da da bu projemizi yaygınlaştırıyoruz. Bu projemizle vatandaşlarımızın kendilerine ulaştırılacak kargoları günün istenen saatinde, istedikleri noktadan, gönderilen özel şifrelerle alabilmelerine imkan sağladık.” açıklamasında bulundu.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201902111037593613-ptt-drone-kargo-dagitimi/

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap