İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. Rus Askerler İçin Geliştirilmiş Robotik Kamuflaj Testleri Geçti

Rus Askerler İçin Geliştirilmiş Robotik Kamuflaj Testleri Geçti

Rus Askerler İçin Geliştirilmiş Robotik Kamuflaj Testleri Geçti

Rus askerler için özel olarak üretilen Ratnik-3 isimli iskelet kamuflaj bütün testleri geçti.

Moskova’da düzenlenen “Ordu 2018” fuarında tanıtılan bu özel kamuflajların testlerinin tamamlandığı, şu ana kadar tüm testleri geçtiği öğrenildi. Rus askerleri için üretilen ve ana maddesi titanyum olan özel kamuflaj, elektronik sistem ile donatıldı. “Ratnik-3” olarak adlandırılan iskelet kamuflajı kullanan askerler tek eliyle dahi hedefi rahatça görebiliyor ve tek eliyle silahları ateşleyebiliyor.

Askerler için büyük kolaylık sağlayan kamuflaj, hem hayati organları koruyarak ölüm riskini azaltıyor hem de operasyon sırasında hedefe ulaşımı sağlıyor. Askerler üzerinde hiçbir şekilde ağırlık yapmayan kamuflaj, ağırlıkları rahatlıkla taşımaya yardımcı da oluyor. Bu kamuflajı kullanan bir asker, 50 kilogram ağırlığındaki bir çantayı rahatlıkla taşıyabiliyor.

Ratnik-3 askeri kamuflaj kıyafetinin tüm testlerden geçmesiyle birlikte Rusya Savunma Bakanlığı kamuflajın ordu içerisinde askerler tarafından kullanılması için çalışma başlattı. Kamuflajın seri üretime geçmesinden sonra bakanlık tarafından ordu içerisinde askerlerin kamuflajı kullanması sağlanacak. Kamuflajın ordu içerisinde 2025’e kadar kademeli olarak kullanılması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

 

[post_kaynak url=”http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/rus-askerler-icin-robotik-kamuflaj-test-edildi-40938374″ baslik=”http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/rus-askerler-icin-robotik-kamuflaj-test-edildi-40938374″]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap