1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. Selçuk İnan, Samsung’a Açtığı ‘S8’ Davasından Vazgeçti!

Selçuk İnan, Samsung’a Açtığı ‘S8’ Davasından Vazgeçti!

Selçuk İnan, Samsung’a Açtığı ‘S8’ Davasından Vazgeçti!

Galatasaraylı futbolcu Selçuk İnan, S8 markasının kendi adına tescilli olduğunu iddia ederek Samsung’a açtığı davadan vazgeçti. Mahkeme davayı düşürdü.

Galatasaraylı Selçuk İnan, Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un çıkardığı ‘Galaxy S8’ modelinin Türkiye’deki isim hakkının kendisine ait olduğu iddiasıyla şirkete dava açmıştı. Ancak geçtiğimiz aylarda İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi, Selçuk İnan’ın ‘S8’ markasının kullanımı konusundaki ihtiyati tedbir talebini reddetmişti. Selçuk İnan ise reddedilen tedbir kararını İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşıdı.

Davada yeni bir gelişme yaşandı. Galatasaraylı futbolcu Selçuk İnan, Samsung’a açtığı galaxy ‘s8’ davasından vazgeçti. Selçuk İnan mahkemeye katılmazken, avukatı davadan vazgeçtiklerini belirtti ve dava, böylece düşmüş oldu.

Samsung’un markasının genel itibarıyla Galaxy S8 olduğunu belirten mahkeme, tedbir kararını reddetmesinin gerekçesini şöyle açıklamıştı: “Kelimeler ve sayılar kimsenin tekeline verilemez. Markanın bir bütün olarak incelenmesinde Samsung’un tanınmış markasında ön planda olan unsur Galaxy ibaresi olup, S8 gibi asıl markanın önüne ve arkasına eklenen sayı ve kelimeler ise uygulamada cep telefonun modelinin bir üst model ve teknolojik olarak piyasaya çıkan yeni bir ürünü çağrıştırmakta olduğu bilinen bir gerçektir.”

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap