1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. Teknoloji Devleri Hakkında Muhtemelen Daha Önce Duymadığınız 3 İlginç Bilgi

Teknoloji Devleri Hakkında Muhtemelen Daha Önce Duymadığınız 3 İlginç Bilgi

Teknoloji Devleri Hakkında Muhtemelen Daha Önce Duymadığınız 3 İlginç Bilgi

Teknoloji devleri hakkında muhtemelen daha önce duymadığınız 3 ilginç bilgiyi sizler için derledik. Bunlar neymiş gelin hep birlikte bakalım.

Microsoft Apple’ı Batmaktan Kurtardı

Apple 1997’de batmak üzereyken Microsoft’un Apple’a yaptığı yatırımla batmaktan son anda kurtulduğunu biliyor muydunuz? Apple 90’lı yılların ikinci yarısında finansal olarak zor dönemlerden geçiyordu. Microsoft’ta o dönem Apple’ın 150 milyon dolarlık hissesini satın alarak şirketi batmaktan son anda kurtardı.

Samsung Birçok Spor Kulübüne Sahip

Samsung bilinenin aksine birçok alanda faaliyet gösteriyor. Bu alanlardan biri de spor kulüpleri. Samsung toplamda 6 adet profesyonel 7 adet de amatör spor kulübünün sahibi. Şirket bunu yanı sıra da dünyanın en büyük e-spor kulüplerinden birinin de sahibi.

Google Yerine Backrub?

Larry Page ve Sergey Brin 1996 yılında oluşturdukları arama motorunun ismini Backrub olarak belirlemişlerdi. Daha sonra ismini Google olarak değiştirmeye karar verdiler. Neden başta Backrub olarak belirlediklerini ve sonra neden Google olarak değiştirdikleri hakkında ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap