1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. Türkiye’nin En Değerli Markaları Açıklandı!

Türkiye’nin En Değerli Markaları Açıklandı!

Türkiye’nin En Değerli Markaları Açıklandı!

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance, bu yıl 11’incisini gerçekleştirdiği Türkiye’nin en değerli markalarını açıkladı.

Brand Finance‘in bu yıl 11’incisini gerçekleştirdiği “Türkiye’nin En Değerli Markaları-Turkey 100”  araştırmasının sonuçları açıklandı.

Bu yıl listede ilk sırayı 2 milyar 42 milyon dolarlık marka değeriyle THY alırken, onu 1 milyar 907 milyon dolarlık marka değeriyle geçen yılın şampiyonu Türk Telekom takip etti. Listede üçüncü sırayı ise 1,8 milyar dolarlık marka değeri ile Turkcell alırken, Akbank 1 milyar 649 milyon dolarlık marka değeriyle 4’üncü, Garanti Bankası 1 milyar 584 milyon dolarlık değeriyle 5’inci sıraya yerleşti.  Ziraat Bankasının marka değeri yüzde 9’luk artışla 1 milyar 432 milyon dolara ulaştı ve kurum 6’ncı sıradaki yerini korudu. Ziraat Bankasını, 1 milyar 334 milyon dolar ile İş Bankası, 1 milyar 258 milyon dolar ile Arçelik, 937 milyon dolarla Yapı Kredi, 878 milyon dolarla Ford Otosan takip etti.

 

Araştırmaya göre, Türkiye’nin en değerli yüz markasının toplam değeri 27,5 milyar dolar seviyesinde.

İlk 100’de yer alan markaların değerlerinde en yüksek artış yüzde 91 ile ASELSAN’da oldu. Söz konusu dönemde marka değerinde en yüksek düşüş ise yüzde 53 ile Karsan Otomotiv’de oldu.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap