İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. Uber Rakibi Careem’i Satın Almak İçin Yeni Bir Teklif Verdi!

Uber Rakibi Careem’i Satın Almak İçin Yeni Bir Teklif Verdi!

Uber Rakibi Careem’i Satın Almak İçin Yeni Bir Teklif Verdi!

Uber, daha önce Dubai’li rakibi Careem’i satın almak için ettiği 1 milyar dolar teklifini iddialara göre şimdi de 2.5 milyar dolara çıkardı.

Geçtiğimiz aylarda gündeme gelen Uber Careem’i satın alıyor iddialarına bir yenisi eklendi.  Bloomberg’in haberine göre Uber, Careem’i satın almak için daha önce sunduğu teklifi 1 milyar dolardan 2.5 milyar dolara çıkardı. Ancak bu teklifin de Careem tarafından reddedileceği belirtiliyor.

Uber ile aynı iş koluna sahip olan Dubai merkezli Careem özellikle Ortadoğu bölgesinde faaliyet gösteriyor ve bu bölgede şirketin en büyük pazarı ise Suudi Arabistan. Uber, İstanbul’da faaliyetlerini sürdürürken, Careem yasal düzenlemeden sonra durum netleşene kadar İstanbul ve Adana’daki 9+1 VIP hizmetini durdurmuş ve sadece taksi çağırma hizmeti olarak faaliyet göstereceğini açıklamıştı.

Careem toplam 10 ülkede ve 70 farklı şehirde hizmetlerine devam ediyor. Şirket, hizmet verdiği ülkelerin büyük bir bölümünde pazar lideri konumunda. Uber ise 58 ülkede ve 300 farklı şehirde hizmet veriyor. Ortaya atılan iddialarla ilgili her iki şirketten de resmi bir açıklama gelmiş değil.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap