İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. Warren Buffett: Apple’ın Tesla’yı Satın Alması Çok Kötü Bir Fikir

Warren Buffett: Apple’ın Tesla’yı Satın Alması Çok Kötü Bir Fikir

Warren Buffett: Apple’ın Tesla’yı Satın Alması Çok Kötü Bir Fikir

Uzunca bir süre dünyanın en zengin insanları listesinde zirveyi kimseye bırakmayan iş insanı Warren Buffett, son yıllarda sık sık gündeme gelen Tesla-Apple birleşmesini değerlendirdi.

Apple ve Tesla’nın uzunca bir zamandır dillendirilen şirket evliliği birçok farklı yoruma neden oluyordu. Neredeyse her ay konsepti değişen haberlerle irdelenen bir konu haline geldi. Apple’ın otomotiv  sektörüne yönelik bazı gizli yatırımları olduğu, özellikle otonom sürüş sistemleri üzerine yoğunlaştığının biliniyor olması da iddiaların makul karşılanmasını sağlıyordu. Tesla’nın da Apple’ın ilgilendiği alanlara dair yüksek teknolojiler üretmesi bu olası ortaklığı ‘daha gerçekçi’ yapabiliyordu.

Fox News’a açıklamalarda bulunan Warren Buffett, Apple’ın Tesla’yı satın almasının “çok kötü bir fikir olacağını” söyledi. Buffet, otomotiv sektöründeki rekabetin artmasını istiyor. Buffett, Otomobil  endüstrisinde uzun vadeli rekabet avantajı oluşturmanın, şirketlerin rakiplerine göre üstünlük sağlamak için hız, ölçek ve ağ etkilerini kullanabileceği teknoloji endüstrisinden çok daha zor olduğunu belirtti.

Buffett,  “Otomobil dünyasında bir yıl kazanabilir ancak ertesi yıl kaybedebilirsiniz. Kaynakları olan bir düzine büyük şirket var. Daha fazlası gelmeye devam edecek ve Tesla’nın yaptıklarını kopyalayacaklar” dedi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap