1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Çiftlik Bank Sinema Filmi Oluyor: “Çift’lik Bank Tosun Firarda”

Çiftlik Bank Sinema Filmi Oluyor: “Çift’lik Bank Tosun Firarda”

Çiftlik Bank Sinema Filmi Oluyor: “Çift’lik Bank Tosun Firarda”

Yapımcı ve yönetmen İsmail Hakkı Koç, “Amacımız keyifli bir komedi filmi yapmak ve bu konuların ülkemizde tekrar yaşanmasını engellemek” dedi.

‘Çift’lik Bank Tosun Firarda’ filminin tanıtım toplantısında konuşan Yapımcı ve yönetmen İsmail Hakkı Koç, haberleri yakından takip ettiğini, çok sayıda insanın mağdur olduğu olayı öğrendikten sonra projeyi hayata geçirmeye karar vererek 2.5 ay önce senaryoyu yazmaya başladığını söyledi.

“Amacımız keyifli bir komedi filmi yapmak ve bu konuların ülkemizde tekrar yaşanmasını engellemek.” diyen Yapımcı ve yönetmen İsmail Hakkı Koç, senaryonun ilgi görmesiyle oyuncu arayışına başladıklarını daha sonra başrol için Burak Alkaş ve Fercan Bay ile anlaştıklarını söyledi.

Çekimlerin temmuz ayında başlamasını planladıklarını dile getiren İsmail Hakkı Koç, projenin Türkiye, Kuzey Kıbrıs ve ABD’nin Miami kenti olmak üzere 3 ayağı olacağını ifade etti.

‘Tosun’ karakterinin akıl hocasını canlandıracak olan Fercan Bay ise konuyla alakalı şunları söyledi:  “Çok komik bir film olacak, başından sonuna kadar komedi olacak. Çocukları da getirin, çocukların filmden komediyle birlikte alacağı çok güzel öğretiler olacak. Çünkü komedi ciddi bir iştir.”

Çiftlik Bank olayını mizahi bir dille beyaz perdeye taşıyacak “Çift’lik Bank Tosun Firarda” filminde Burak Alkaş’ın oynayacağı “tosun” karakterinin akıl hocası rolünü ise Fercan Bay canlandıracak. Bu yıl içinde gösterime girmesi planlanan filmin görüntü yönetmenliğini Önder Güral ve Kaan Pala üstlenecek.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap