İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Firefox, Kötü Amaçlı Kripto Para Madenciliği Yapan Yazılımları Engelleyecek

Firefox, Kötü Amaçlı Kripto Para Madenciliği Yapan Yazılımları Engelleyecek

Firefox, Kötü Amaçlı Kripto Para Madenciliği Yapan Yazılımları Engelleyecek

Web tarayıcısı Firefox, gelecek yeni sürümünde, “sessizce madencilik yapan” yazılımları engelleyecek.

Ünlü web tarayıcısı Firefox, bundan sonraki güncellemelerle birlikte artık kripto para madenciliği yapmayı sağlayan kötü amaçlı yazılımları otomatik olarak engellemeye başlayacak.

Firefox, tarayıcı uzantısı Ghostery tarafından yapılan bir araştırmaya değinerek, ortalama bir web sitesini yüklemek için gereken toplam sürenin yüzde 55,4’ünün üçüncü taraf izleyicileri yüklemeye harcandığını belirtti.

Firefox’un güncellenmiş sürümlerinde artık “kullanıcıların cihazlarında sessiz sedasız kripto para madenciliği yapmayı” sağlayan yazılımlar otomatik olarak engellenecekler. Firefox, kullanıcılarına daha fazla özgürlük sunmak için iz sürücüleri engellemek istiyor. Firefox’un attığı bu adım sayesinde kullanıcılar, ziyaret ettikleri sitelerle tam olarak hangi verileri paylaşacaklarını seçebilecekler.

Benzer bir güvenlik özelliği ekleyen başka bir web tarayıcısı Opera, geçen yıl Aralık ayında masaüstü için entegre reklam engelleyicilerinden anti-kripto madenciliğini de içeriyordu. Ocak ayının sonunda şirket, özelliği mobil tarayıcılarına da eklemeyi planladığını duyurdu.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TeknoKral.Net'in Kurucusu ve aynı zamanda sitede yazar.

Yorum Yap